معرفي هتل ها، هتل آپارتمان ها و مراكز اقامتي ايران معرفي هتل ها، هتل آپارتمان ها و مراكز اقامتي ايران .

معرفي هتل ها، هتل آپارتمان ها و مراكز اقامتي ايران

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي ارمنستان

ارمنستان به اندازه كافي جاذبه دارد كه شما را براي چند روز سرگرم كند؛ كليساي ديدني گغارت كه در 35 كيلومتري جنوب شرقي ايروان قرار دارد. شهر توريستي جرموك با طبيعتي زيبا و هوايي تميز و چشمه‌هاي آب گازدار و هتل ارمنستان پيشنهاد بعدي ماست. دره گل‌ها در 50كيلومتري شمال شرقي شهر ايروان با طبيعتي سرسبز و كوهستاني است كه در فصل تابستان غرق در گل و گياهان زيبا و در زمستان با انبوهي از برف پوشيده مي‌شود. درياچه سوان يكي از بزرگ‌ترين درياچه‌هاي آب شيرين دنياست.


برچسب: هتل ارمنستان، رزرو هتل، ايرانگردي، گردشگري،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۹:۵۰ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي استانبول و آنتاليا

نواحي استانبول به قسمت هاي اصلي شبه جزيره تاريخي استانبول قديمي بخش‌ها و نواحي امين اونو و فاتح را در بر مي‌گيرد. اين مناطق در سواحل شمالي شاخ طلايي يا خليج واقع شده‌اند كه مركز قديمي شهر را از قسمت‌هاي شمالي و جوانتر سمت اروپايي جدا و متمركز مي‌كند. شبه جزيره تاريخي هتل استانبول با ديواره‌هاي قسطنطنيه در غرب به انتها مي‌رسد. شمال شاخ طلايي، مناطق تاريخي بَي اوغلو و بشيكتاش هستند كه محل اسكان آخرين سلطان بوده و زنجيره‌اي از روستاهاي سابق مانند اورتاكوي و ببك در ميان سواحل بسفر ادامه مي‌يابد. در بخش‌هاي اروپايي و آسيايي بسفر، استانبولي‌هاي ثروتمند عمارت‌هاي بزرگ چوبي زيبايي را ساخته‌اند كه اين عمارت و ساختمان‌ها يالي ناميده مي‌شوند كه به عنوان اقامتگاه تابستاني مورد استفاده قرار مي‌گيرد. كوي‌هاي اوسكودر و كاديكوي كه در سمت آسيايي قرار گرفته‌اند

سواحل آنتاليا يكي از محبوب ترين نقاط تركيه براي تعطيلات به شمار مي رود. اين ساحل علاوه بر نقاط توريستي مثل هتل آنتاليا رستوران هاي بسيار عالي،مغازه ها و … داراي طبيعتي زيباست كه همگان را به خود جذب مي كند.آنتاليا، شهر ساحل و درياست؛ روزهاي درخشان، مثل خورشيد و شب‌هاي آرام شبيه به مديترانه. ساحل لارا، يكي از پرطرفدارترين سواحل آنتالياست.آبشار دودَن بلند در ١۴ كيلومتري شمال شرقي آنتالياست. منظره‌اش بي‌نظير است و مي‌شود پشت آبشار راه رفت.


برچسب: هتل آنتاليا، هتل استانبول، رزرو هتل، ايرانگردي، گردشگري،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۹:۲۸ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي اروپا و دبي

بروكسل شكلات و كارتون هم هست و يك موزه كارتون معروف در اين شهر وجود دارد كه ما نديديم. اما نقاشي شخصيت‌هاي معروف كارتوني در روي ديوارهاي شهر همه جا به چشم مي‌خورد. البته يكي از ديدني‌هاي بروكسل، رزرو هتل خارجي مجموعه اتوميوم و شهر مينياتوري است كه تمام بناهاي معروف اروپا را در سايز كوچك در خود جا داده و در ضمن پطروس فداكار هم در انجا حضور فعال دارد! خور دبي يك ورودي آب از دريا به داخل خشكي مي باشد كه باعث گرديده تا دبي به دو بخش ديره و بردبي تقسيم شود. اين خور نقش مهمي در شكل گيري اقتصاد دبي داشته است . در كنار هتل دبي خور شما لنج هاي زيادي را مشاهده خواهيد كرد كه در حال بارگيري و يا تخليه كالا به مقصد ايران، كشورهاي حوزه خليج فارس، هند و آفريقا مي باشند . براي جابجايي و تردد بين اين دو بخش از يك تونل زير آبي و دو پل احداث شده بر روي اين خور استفاده مي شود.


برچسب: رزرو هتل هاي خارجي، هتل دبي، رزرو هتل، ايرانگردي، گردشگري،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۹:۱۰ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي اهواز

در زمان ايلامي‌ها در حدود شهر كنوني اهواز شهري به نام تاريانا هتل اهواز قرار داشته‌است. اهواز در زمان هخامنشيان هوج يا خوجستان يا همان هوجستان خوانده مي‌شود و داريوش كبير در كتيبه بيستون خوزستان را به همين نام هوج نام برده‌است. رزرو هتل هاي اهواز خوز به معني نيشكر و خوزستان به زبان ايلامي شكرستان است. در زمان ساسانيان به ويژه در زمان اردشير بابكان و پسرش شاپور اول بر روي هتل پارس اهواز كارون در حدود اهواز سدهاي زيادي ساخته شد از جمله سد اهواز يا بند اهواز يا شادروان اهواز كه به سد خداآفريد هم معروف بود و توسط اردشير بابكان ساخته شد. كانال‌هاي آبياري و نهرهاي مختلف كه از سد مذكور منشعب شده بود باعث آبياري كشتزارها و نخلستانها و در نهايت سرسبزي و خرمي اهواز شده بود.


برچسب: هتل اهواز، رزرو هتل هاي اهواز، هتل پارس اهواز، گردشگري، رزرو هتل، ايرانگردي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۸:۵۸ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي بوشهر

در دوره‌ي قاجار، مردم هتل بوشهر استان بوشهر سه بار با تهاجم انگلستان به مرزهاي جنوبي كشور عزيز ما ايران، مقابله كرده‌اند. در تمامي اين حملات مردم غيور و صبور استان بوشهر عليرغم مشكلات و موانع بسيار، با سرفرازي و سربلندي از ميدان نبرد بيرون آمده‌اند. مردم بوشهر در شرايطي به حفظ عزّت و شرف ملي كمر همت بستند كه دولت ضعيف و زبون قاجاريه هر روز گوشه‌اي از مرزهاي ميهن ما را از دست مي‌داد و به بيگانگان امتياز تازه‌اي واگذار مي‌كرد. از رهگذر اين ايستادگي و استقامت‌ها، مردم رزرو هتل بوشهر اين سامان شهداي بسيار و قهرمانان فراوان تقديم دين و ميهن كرده‌اند. از اين ميان «رئيس علي دلواري» آوازه‌اي خاص يافته و مشهور و معروف همگان گشته است؛ اما چهره‌هاي هميشه تابناك ديگري نيز وجود دارد كه آنچنان كه بايد براي مردم كشورمان معرفي و شناسانده نشده‌اند. شكي نيست كه نسل كنوني هتل دلوار بوشهر در برابر زحمات و مجاهدات گذشتگان خويش مسئوليت فراواني دارد. در ايام محنت‌بار جنگ جهاني كه بيگانگان با نقض بي‌طرفي ايران، حيات كشوري كهنسال را دچار تلاطم طوفان حوادث ساخته بودند، چشم‌هاي نگران و دل‌هاي پرالتهاب ميليون‌ها ايراني، متوجه سواحل و سرزمين‌هاي گرم و سوزان ايران در استان كنوني بوشهر شده بودند؛ جايي كه نبرد نابرابري ميان مدافعان بي‌سلاح، اما مؤمن با دشمن مزوّر اما مسلّح جريان داشت.


برچسب: هتل بوشهر، رزرو هتل بوشهر، هتل دلوار بوشهر، گردشگري، رزرو هتل، ايرانگردي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۸:۴۵ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي بندرعباس

يكي از قديمي ترين هتل خليج فارس بندر عباس مدارس  بندرعباس، مدرسه دانشمند  سورو مي باشد . مدرسه دانشمند  سورو در سال ۱۳۲۲ خورشيدي  به همت آقاي حاجي محمد دانشمند در محله سورو ساخته شد، بعدها اين مدرسه گسترش يافت و دبيرستان رزرو  هتل خليج فارس بندر عباس آن تا كلاس ۹ دانش آموز مي پذيرفت كه نه تنها از محله سورو بلكه از سراسر بندرعباس دانش آموزان به مدرسه دانشمند مي آمدند ، اين مدرسه ملي بود و در ابتدا تمام مخارج آن را آقاي دانشمند پرداخت مي نمود . كارگاه نساجي نيز تا مدتي در مدرسه سورو بر پا بود.


برچسب: هتل خليج فارس بندرعباس، رزرو هتل خليج فارس بندر عباس، گردشگري، رزرو هتل، ايرانگردي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۸:۲۸ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي بندرعباس

حضور اقوام  مختلف در هتل هما بندر عباس منطقه سورو قوم فارس ، هندي ، عرب و افريقاي به فرهنگ منطقه تنوع خاصي داده است. انواع زري دوزي  ،شك بافي ، وددو دوزي ، بادله دوزي ، گلابتون دوزي  از كارهاي مهم دستي  در سورو مي باشد كه زيباي بخش لباس بندري هستند  . مراسم حنا بندان در عروسيها و حناي دست عروس درمحله سورو داراي زيباي خاصي مي باشد. رزرو هتل هما بندر عباس در زمينه  موسيقي  محله سورو  هميشه فعال بوده وهنرمندان ارزنده به جامعه هنري بندرعباس تقديم نموده ، زيبا شيروان ، صالح آتون ، حسين وفادار  ، يوسف آبانگاه ، احمد شاعر (احمد لنگو)  و ... هم اكنون دهها نفر ازجوانان سورويي در زمينه هاي مختلف موسيقي  فعال  مي باشند.


برچسب: هتل هما بندرعباس، رزرو هتل همابندرعباس، گردشگري، رزرو هتل، ايرانگردي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۸:۱۶ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي بندرعباس

در منطقه سورو در طول تاريخ اقوام مختلفي سكونت داشتند. از مهمترين آنان به قوم عبدالهي وقوم علي مهشاهي مي توان اشاره نمود. هتل هرمز ايران و هند داراي رابطه تاريخي ، تجاري و فرهنگي چند هزار ساله مي باشند و جنوب ايران بخصوص هرمزگان هميشه يكي از مراكز مهم تجارت با هند بوده است.  همين رابطه تجاري گسترده  باعث حضورهزاران بازرگان هندي كه در بعضي مناطق به بانيان معروف بودند. هتل هرمز بندر عباس در هرمز قديم ، جزيره هرمز و سورو بوده و اين حضورگسترده  هنديها تاثيرات فرهنگي خاص خود در منطقه به جا گذاشته . نيمي از جمعيت چندهزار نفره سورو كه به قوم علي مهشاهي معروفند  از بازماندگان هنديها در اين منطقه مي باشند .


برچسب: هتل هرمز، هتل هرمز بندرعباس، گردشگري، رزرو هتل، ايرانگردي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۸:۰۴ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي بندرعباس

كمتر نوشته اي درباره تاريخ هتل بندرعباس مي توان يافت كه در آن به بندر سورو اشاره نشود. در بعضي از اين نوشته ها به عنوان بندري كوچك در مقابل جزيره هرمز ، در نوشته ديگري  بعنوان دهكده ماهيگيري در ساحل خليج فارس يا بندري در مسير جاده هرمز به فارس، ياد شده است .آنچه مسلم است تاريخ سورو  با بندر  هرمز قديم ( تياب ميناب )، جزيره هرمز، جرون، گامرون و بعد ها بندر عباس گره خورده است . رزرو هتل بندر عباس بندر سورو كه امروزه  محله اي در بندرعباس است و از دوره هخامنشي در آن سكونت داشته اند، همچنان به رونق خود افزود ، علت توجه بازرگانان آن دوره به اين بندر و قريه كوچك دو دليل بوده، يكي به دليل نزديكي به هرمز و ديگري قرار گرفتن در  مسير راه  تجاري فارس به هرمز ،  لذا اهميت  خود را در  دوره هاي پس از  اين نيز از دست نداد. 


برچسب: هتل بندرعباس، رزرو هتل بندرعباس، گردشگري، رزرو هتل، ايرانگردي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۷:۵۰ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي جزيره قشم

پرندگان ساكن جزيره قشم را مى‌توان در سراسر سال در مناطق بين جزر و مدى، سواحل صخره‌اى مرجانى، صخره‌هاى ساحلى، پهنه‌هاى گلى و در لابه‌لاى هتل خليج فارس درختان حرا مشاهده كرد. اين آشيانه‌هاى اكولوژيكى سرشار از مواد غذايى هستند كه هنوز دست‌نخورده باقى مانده‌اند و همچنين زيستگاه مناسبى را براى آشيانه‌سازى پرندگانى به وجود آورده‌اند كه به تابستان‌هاى گرم عادت دارند. از جمله پرندگان هتل خليج فارس قشم : پليكان پا خاكسترى، باكلان، حواصيل خاكسترى، اگرت كوچك، اگرت ساحلى، اگرت سفيد، حواصيل شب، حواصيل هندى، كفچه نوك، فلامينگو، عقاب ماهيگير، كركس، جيرفتى، هوبره، سليم خرچنگ‌خوار، صدف‌خوار، ديدومك، تله نوك پهن، كاكايى سر سياه، كاكايى پشت سياه.


برچسب: هتل خليج فارس، هتل خليج فارس قشم، گردشگري، رزرو هتل، ايرانگردي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۷:۳۹ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي جزيره قشم

قشم در لغت‌نامه دهخدا به معانى زير آمده است: «هتل بهشت، سرشت كه مردم بر آن آفريده، طبيعت، آبراهه‌ى تنگ در رودبار يا در زمين يا آبراهه‌ى مطلق، تن و پيكر، جسم، گوشت پخته، سرخ‌شده، پيه، بن و نژاد، اصل، حال و هيأت.» در ميان معانى فوق «طبيعت» به خاطر زيبايى‌هاى طبيعى هتل بهشت قشم ، خدادادى و بهشت‌گونه جزيره قشم و نيز «آبراهه» به سبب وجود مسيل و آبراهه‌هاى بسيار كه بر اثر ريزش باران‌هاى سيل‌آسا و كوتاه مدت و يا در نتيجه دخالت انسان‌ها در جزيره به وجود آمده است، بيشتر مناسب جزيره قشم امروزى است.


برچسب: هتل بهشت، هتل بهشت قشم، گردشگري، رزرو هتل، ايرانگردي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۷:۲۶ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي جزيره قشم

از دوره صفوى به بعد، از اين جزيره با نام قشم، يا به گويش سواحل‌نشينان هتل ساحل طلايي قشم كِشم، ياد كرده‌اند. در ميان عرب‌هاى منطقه، اين جزيره به نام «جزيره‌الطويله» و در ميان فارس‌ها به نام «جزيره‌ى دراز» معروف بوده است. برخى كيش را كه اكنون نام جزيره ديگرى در خليج فارس است و آن را قيس مى‌ناميدند، نام جزيره قشم دانسته‌اند و گفته‌اند چون شكل هتل ساحل طلايي اين جزيره شبيه تَرْكَش (يا تيردان) است آن را كيش كه به اين معناست، خوانده‌اند.


برچسب: هتل ساحل طلايي قشم، هتل ساحل طلايي، گردشگري، رزرو هتل، ايرانگردي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۷:۱۵ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي جزيره قشم

قشم نام امروزى جزيره و نام شهر بندرى جزيره‌اى است در هتل آپادانا قشم آب‌هاى خليج فارس. اين جزيره در منابع اسلامى، تا حدود سده دهم هجرى، به نام‌هاى ديگرى مانند كاوان يا بنى‌كاوان و لافت شهرت داشته است. مسعودى در شرح جزاير خليج فارس مى‌نويسد: از آن جمله رزرو هتل آپادانا جزيره لافت است كه آن را جزيره بنى‌كاوان گويند». مؤلف كتاب حدودالعام نيز از اين جزيره به نام «لافت» نام مى‌برد و همچنين عنوان دارد: «اندرو شهرى خرم است مراو را لافت خوانند» و «اين جزيره برابر پارس است». دمشقى در نخبه‌الدهر، (از سده هشتم هجرى)، اين جزيره را «لافت» و «بنى‌كاوان» مى‌خواند و آن را از جزاير آباد آن زمان دانسته است.


برچسب: هتل آپادانا، رزرو هتل آپادانا، گردشگري، رزرو هتل، ايرانگردي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۷:۰۳ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي جزيره قشم

در دهه 50 يك منبع عظيم گاز در نتيجه حفر يك حلقه چاه در هتل كيميا 4 جزيره قشم پيدا شد و از اين حلقه چاه روزانه مي توان 285 هزار مترمكعب گاز به دست آورد. با كشف هتل كيميا 4 قشم اين منبع گاز قيمت انرژي براي صنايع كه در بندر آزاد قشم ايجاد شود هر متر مكعب 6% ريال بيشتر نخواهد بود.


برچسب: هتل كيميا 4، هتل كيميا 4 قشم، گردشگري، رزرو هتل، ايرانگردي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۶:۵۲ توسط:گردشگري موضوع:

معرفي هتل ها و مراكز اقامتي جزيره قشم

در سال هاي 51 به بعد قرار بود رزرو هتل قشم جزيره قشم ، به عنوان بزرگترين جزيره خليج فارس، به صورت بندر آزاد در آيد و با نصب يك پل از ساحل به هرمزگان اين جزيره ، ارتباط زميني با آن برقرار شود و در آينده نزديك قشم به صورت يك منطقه آزاد براي توليدات صنعتي و واردات  مواد وابسته و اوليه صنايع در آيد و صاحبان صنايع بتوانند با سرمايه گذاري در ايجاد واحدهاي مختلف صنعتي در جزيره قشم، قيمت هتل قشم مواد واسطه و نيم ساخته و اوليه را بدون اينكه سود بازرگاني و حقوق گمركي به آن تعلق گيرد از خارج وارد كنند و با تبديل آنها به كالاهاي ساخته شده و فراورده هاي مصرفي و صنعتي ، از جزيره صادر كنند. اين كار به علت دسترسي  قشم به بازارهاي صادراتي و نيز كشتي و وسايل حمل و نقل در جزيره قشم به آساني امكان پذير است.


برچسب: رزرو هتل قشم، قيمت هتل قشم، گردشگري، رزرو هتل، ايرانگردي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۶:۳۰ توسط:گردشگري موضوع: